SumiRiko Poland doceniona za odpowiedzialne prowadzenie biznesu

SumiRiko Poland doceniona za odpowiedzialne prowadzenie biznesu

  Już po raz 12 tygodnik POLITYKA, firma Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżnili polskich liderów ESG (ang. Environmental, Social and Governance) w ramach zestawienia Listków CSR POLITYKI. Firmy uhonorowane Listkami CSR POLITYKI zostały ocenione pod względem swej działalności na rzecz środowiska, społeczności i ładu korporacyjnego. Po raz drugi też nagrodzono niektóre firmy Zielonymi Listkami, uznając je za liderów neutralności klimatycznej.

  W tegorocznej edycji zestawienia udział wzięło 127 firm z całej Polski, nasza firma po raz drugi z rzędu zdobyła Srebrny Listek. Zostaliśmy ocenieni na podstawie analizy udzielonych przez nas odpowiedzi na ponad 150 pytań zawartych w ankiecie, opracowanej według wytycznych normy dotyczącej podstawowych zasad społecznej odpowiedzialności ISO 26000 oraz w stosunku do Europejskich Standardów Raportowania Zrównoważonego Rozwoju i najnowszych trendów ESG.

LISTEKSREBRNY

  W tym roku, po raz pierwszy SumiRiko Poland otrzymało również wyróżnienie w postaci Zielonego  Listka POLITYKI, który przyznawany jest firmom odznaczającym się działaniami dążącymi do neutralności klimatycznej, dla których redukcja ich negatywnego wpływu na klimat, zapobieganie zmianom klimatu oraz adaptacja do nich są strategicznymi elementami działań biznesowych.

LISTEKZIELONY

  Również w tym roku miała miejsce XVII edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm, organizowanego przez Koźmiński Business Hub, działający w ramach Akademii Leona Koźmińskiego, natomiast partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna. Ranking to uznane zestawienie największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania, powstaje w oparciu o wyniki prezentowane przez firmy w ankiecie, które następnie poddawane są szczegółowej weryfikacji przez firmę Deloitte. SRKP uplasowała się na 11. miejscu, co oznacza, że jest jedną z 31 najlepszych firm w tym rankingu.